0382 212 95 90
  BİZE YAZIN
Merak Edilenler
Çalışma Mekanizmaları

1. Zincirli Sistem: Standart sistemdir, perde önde duran zincirin çekilmesiyle aşağı iner (açılır), arkada duran zincirin çekilmesiyle yukarı toplanır (kapanır). Standart olarak plastiktir. Esktra ücretle metal tercih edilebilir.

Zincir Yönü: Perdenizi kontrol etmenizi sağlayan zincirin sağda mı solda mı olması gerektiğini belirler. Eğer açılır pencere varsa, zincir yönünü menteşenin olduğu yönde tercih edilebilir, böylece pencere açılıp kapandığında zincirin sıkışması gibi problemlerle karşılaşılmaz.

2. Çek Bırak Sistem: Yavaşlatıcılı yayla çalışan, kontrolü perde etek çıtasında bulunan iple sağlanan sistemdir. Perdeyi ipinden tutarak 8-10 cm aşağı çektiğinizde perde yavaşça, müdahaleye gerek kalmadan yukarı toplanmaya başlar, durdurmak istediğinizde yine ipinden istediğiniz yüksekliğe gelene kadar çekip, bırakmadan tekrar çekip bırakmanız yeterlidir. Perdenin ipten tutularak kullanılması önemlidir. Bu sistem ne kadar kenarlardan tutularak çalışabiliyor olsa da, perde toplanırken çektiğiniz tarafa doğru toplanabilir ve kumaşa zarar vererek perde kullanım ömrünü kısaltabilir.

3. Uzaktan Kumandalı Sistem: Perde borusuna yerleştirilen özel motor sayesinde perdenizi uzaktan kumanda etmenizi sağlayan bir sistemdir. Perdeyi toplarken ve açarken bir kez basmak yeterlidir, kendiliğinden durur. Perde motoru elektrikle çalışır ve elektriğe bağlanmalıdır. Motor kablosu açık (fişsiz) gönderilir ve elektrik konusunda uzman birisinden yardım alınarak elektriğe bağlanmalıdır. Fişli tercih ediliyorsa, sipariş notu olarak belirtiniz.

*Motorlu perde siparişi verirken yükseklik ölçüsünün net verilmesi önemlidir. Bu yükseklik ölçüsü ile motor ayarı yapılır. Böylece perdeyi açmak için bastığınızda, üretimde ayarlanan yüksekliğe indiğinde perde kendiliğinden durur.

4. İkili Sistem: Aynı anda iki farklı kumaşı kullanabilmenizi sağlayan bir sistemdir. İki kumaş birbirinden bağımsız çalışır ve çalışma mekanizmaları farklıdır. Önde bulunan kumaş zincirli sistemle kontrol edilir, arkada bulunan kumaş çek bırak sistem ile kontrol edilir.

Minimum Alan Gereksinimi için Kasa Tercihi

Aşağıda belirtilen ölçüler, yaklaşık boyutlardır; üretilen perdenin çeşiti ve boyutlarına göre ölçüler farklılık gösterebilir.

Kasa ve aksesuarlarda, beyaz ve krem olarak iki farklı renk mevcuttur. Kasa ve aksesuar renkleri, kumaş renkleri ile uyumlu olmak üzere önceden belirlenmiştir.

Açık (Kasasız - Montaj Profilli): En çok tercih edilen kasa çeşitidir. Bu tercihte kasa kapağı bulunmamaktadır, yalnızca montaj profili vardır. Perde alınlığı (kartonpiyer vb.) bulunan yerlerde, kasa için yeterli genişlik bulunmayan yerlerde kullanılır.
Zebra: ~5,5 cm x 7,5 cm

Stor: ~4,5 cm x ~6,5 cm

Kapalı (Kasalı): Taç kasa tercih edilir. (ShadowHome tam kapalı kasadır.)
Zebra: ~6 cm x ~8,5 cm

Stor: ~5 cm x ~7 cm

ShadowHome Kasası: ~9 cm x ~9 cm

PerTwin Kasası: ~9 cm x ~9 cm


Mevcut ve Ek Tercihler

Etek Çıtası: Perdenin alt kısmında bulunur. Stor perdelerde, ön tarafı seçtiğiniz perde kumaşı kaplanır. Zebra perdelerin çalışma sistemi farklı olduğu için etek çıtası kumaşla kaplanmaz. Yavaş yaylı çalışma mekanizmalı perde seçtiğinizde ip ve tutaç bu çıtaya takılır. Etek kesim modeli bu çıtaya takılır. Genişlik 180 cm'i geçen ölçülerde etek çıtası konmaz, bunun yerine kumaş içinde hareket eden metal boru etek ağırlığı olarak kullanılır.
Etek Kesim Modeli: Seçtiğiniz perde kumaşından, seçtiğiniz modelden yapılarak perdenizin alt kısmında etek çıtasına takılır. Pirinç borulu kumaş seçenekleri dahil olmak üzere toplam 11 model vardır. Boncuk eklenerek tercih edilebilir.
Perde tamamen toplandığında etek kesim modeli çıtaya takıldığından modeline göre yaklaşık olarak (modele göre değişmektedir) 10 cm dışarda kalır. Eğer perdenizi açılır bir pencereye veya kapıya takacaksanız, pencere/kapı hareketini kısıtlamadığından emin olmalısınız.

Ölçüler: ~20 cm (ortalama değer)

Boncuk: Boncuk, etek kesim modeline eklenebilen bir tercihtir. Perdenizin kumaş desenine ve rengine göre önceden tanımlanmış modellerden seçilerek perdenizin eteğine eklenir. Eğer perdenizi açılır bir pencereye veya kapıya takacaksanız,  etek kesiminin ve boncuğun pencere/kapı hareketini kısıtlamadığından emin olmalısınız.
Ölçüler: ~6,5 cm (ortalama değer)


Kalite - Temizlik - Işık Geçirgenliği

Kalite: Sunscreen (güneş kırıcı perde) kumaşları haricinde bütün kumaşlarımız yerli ve yüksek kalite ürünlerdir. Sunscreen kumaşları ithal kumaşlardır.
Yüksek kalite ürünler, uzun ömürlüdür. Güneşin etkisiyle solma yapmaz, kenarlardan kıvrılmaz. Üretim garantisi altındadır.

Kumaşlar farklı oranlarda pamuk ve/veya polyester içerirler.

Temizlik: Kumaş temizliği, ovalamadan nemli bez ile kolaylıkla yapılabilir.
Işık Geçirgenliği: Tercih edilen kumaşa göre değişir. En kapatıcı ürünler karartma kumaşlardır.
Sunscreenler ışığı kırar ve mekana homojen ışık alımı sağlar.

Zebralar tül ve kalın kumaşlardan oluşan perdelerdir. İstenildiği takdirde kapatıcı olur veya tül görevi görürler.

Stor kumaşlar çeşitine göre tül şeklinde olabilir, ışığı kırabilir veya ortamı tamamen karartabilir.

Fiyat Hesaplaması

Fiyat m2 olarak hesaplanır. Ürün sayfalarında belirtilenler 1 m2 fiyatlarıdır. Minimum fiyatlama 2 m2 dir.
Fiyatlandırma yapılırken Stor, Zebra ve Dikey Perdelerde en küçük genişlik 100 cm ve en küçük yükseklik ölçüsü 200 cm olarak hesaplanır. Boy 200 cm altında ise, üretim yine 200 cm olarak yapılır. Mekanizma ile istenilen yükseklik ayarlanır.
ShadowHome Perde hesaplanırken en küçük genişlik 100 cm ve en küçük yükseklik ölçüsü 200 olarak hesaplanır. Boy ölçüsü net verilmelidir. ShadowHome çalışma prensibi dolayısıyla en alta gelince paletler döner ve açılır. Bu yüzden net ölçü üretimi yapılır.
Jaluzi perdelerde en küçük genişlik 100 cm ve en küçük yükseklik ölçüsü 100 olarak hesaplanır.
Bütün perdelerde genişlik ve yükseklik 10 cm aralıklarla fiyatlandırılır.
Örneğin: Genişlik: 80 cm, Yükseklik: 160 cm zebra siparişi verildiğinde; (plastik zincir, kasasız, boncuksuz, etek dilimsiz)
*m2 Fiyat Hesaplaması: 100 cm x 200 cm olarak hesaplanır. Ürün Üretim Ölçüleri: 80 cm x 200 cm olarak üretilir.

*Aynı ölçülerde ShadowHome m2 Fiyat Hesaplaması: 100 cm x 200 cm olarak hesaplanır. Ürün üretim ölçüleri: 80 cm x 160 cm olarak üretilir.

Sosyal Medyada Paylaş
COPYRIGHT 2019 - Aksaray Perde - 0382 212 95 90 - 0535 784 62 43
Web tasarım Medyatör
TOPLAM ZİYARETÇİ : 48464